Algi.hdwao.pl

:: Domowe mydło z algami
Artykuł dodany przez: Admin (2007-11-30 18:58:07)


Mydło jest niedoceniane w kosmetyce, przez wiele osób nawet gorliwie unikane. A tym czasem za jego pomocą w łatwy i tani sposób można pomóc skórze. Mydło szare zalecane jest przez wielu dermatologów jako pomoc w walce z trądzikiem, glicerynowe pomaga uporać się z suchością skóry, białe mydła dla dzieci poleca się posiadaczkom cer wrażliwych. Tutaj podajemy ciekawy sposób, jak łącząc przyjemne z pożytecznym, wzbogacić zwykłe mydło ciekawym (naturalnym i bezpiecznym dla skóry) zapachem, nową funkcjonalnością (np. elementami peelingującymi) czy wreszcie dobroczynnym działaniem alg morskich.


Składniki:
- 2 kostki (200 g) naturalnego mydła białego, przezroczystego glicerynowego lub szarego
- 2 łyżeczki odsączonych kryształów japońskichMydło należy zetrzeć na tarce do warzyw a następnie rozpuścić je w łaźni wodnej - naczynie z suchym mydłem należy wstawić do większego, wypełnionego gorącą wodą (lub bezpośrednio na kuchence). Dodajemy kryształki. Jeżeli mydło nie chce się rozpuszczać, można dolać kilka kropli wody z alg.


Tutaj można puścić wodze fantazji i dodać inne składniki zapachowe (np. olejki aromatyczne, cynamon, goździki, czy inne przyprawy, tartą skórkę cytryny lub pomarańczy) lub urozmaicające, np. otręby, cukier, sól, kawę, gdy chcemy uzyskać mydło peelingujące. W mydle można umieścić także suszone rośliny, brokat, ziarna kawy czy inne ozdobne elementy lub dodać barwników.

Masę należy mieszać tak długo, aż będzie miała jednolitą konsystencję. Teraz można ją przełożyć do miękkich foremek (np. pojemnik po margarynie), wcześniej posmarowanych tłuszczem - kiedy mydło stwardnieje nie będzie problemu z wyjęciem go z foremki. Inną opcją, gdy mydło trochę wystygnie, jest własnoręczne ulepienie dowolnego kształtu. W takiej postaci pozostawiamy mydło w suchym i ciepłym miejscu do odparowania i stwardnienia. Po około 24h mydło jest gotowe do użytku.


adres tego artykułu: www.algi.hdwao.pl/articles.php?id=15